Назва Петриківський розпис походить від назви селища Петриківка, Дніпропетровської області, звідки родом ця унікальна техніка нанесення фарб на якусь поверхню. Майстри наносять малюнок за допомогою пальців та спеціального пензлика, зробленого з котячої вовни, вистриженої з грудей. Невід'ємним елементом петриківського розпису є квіти: мальви, півонії, айстри, різні польові, а також квіти, вигадані самим художником. Квіти є практично в кожному малюнку майстра. Інша особливість Петриківського розпису – це контрастність та яскравість фарб, які не прийнято змішувати.
«З перших днів виникнення села Петриківка, жінки почали розписувати стіни будинків барвистими квітковими візерунками. Господині змагалися один з одним у майстерності розпису. За більш як 2 століття ця традиція народного промислу дбайливо зберігалася і передавалася з покоління до покоління. І сьогодні Петриківський розпис у побуті – ndash; це красиво та практично”, - зазначив арт-керівник студії «ОМІ» Ігор Ащеулов.
>
Майстра студії «ОМІ» працюють із різними поверхнями, за допомогою розпису обігруючи її особливості. Майстри студії «ОМІ» розписують на замовлення тарілки, кухлі, самовари, чайники, ложки, дошки для різання, меблі та музичні інструменти. Серед замовників чимало українців, що емігрували, для яких Петриківський розпис асоціюється з батьківщиною.
Як зазначив Ігор Ащеулов, також особливою популярністю сьогодні у замовників користується розпис зовнішніх стін дачних будиночків, парканів і т.д.