"ОМІУ" - це всеукраїнська організація. Будь-хто, чиї погляди збігаються з нашими, може долучитися до діяльності Об'єднання Майстрів Мистецтв України. Для цього не обов'язково мати спеціальну освіту. Якщо Ви творча людина і хотіли б підтримувати мистецтво в Україні, розвиватися, спілкуватися з близькими по духу Вам людьми приєднуйтесь до нас. Адже чогось досягти можна тільки спільно.
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ОБ'ЄДНАННЯ МАЙСТРІВ МИСТЕЦТВА УКРАЇНИ" (далі - Об'єднання) створена за рішенням Загальних зборів засновників об'єднання відповідно до Конституції України, Закону України "Про громадські об'єднання" та інших законодавчих актів України і зареєстрована Відділом державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Шевченківського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у місті Києві від 23.10.2014 р. за № 1 074 102 0000 051408. Об'єднання є добровільним громадським об'єднанням, заснованим на індивідуальному та колективному членстві, створеним на основі єдності інтересів для спільної реалізації мети діяльності об'єднання, визначеної цим статутом.объединение создано и действует на основе добровольности, равноправия его членов, самоуправления, законности и гласности. Объединение свободно в выборе направлений своей деятельности.
Об'єднання створено на невизначений термін. Повне найменування об'єднання: українською мовою - ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ОБ'ЄДНАННЯ МАЙСТРІВ МИСТЕЦТВА УКРАЇНИ"; російською мовою - ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ОБ'ЄДНАННЯ МАЙСТЕРІВ МИСТЕЦТВА УКРАЇНИ".
Скорочене найменування: українською мовою - ГО "ОММУ", російською мовою - ГО "ОМИУ".
2. МЕТА ДІЯЛЬНОСТІ, ЗАВДАННЯ ТА ПРИНЦИПИ ДІЯЛЬНОСТІ ОБ'ЄДНАННЯ.
Основною метою об'єднання є забезпечення виявлення, всебічного розкриття та розвитку здібностей усіх членів об'єднання, пошук обдарованої молоді, сприяння розвитку всіх видів і жанрів образотворчого мистецтва, архітектури, живопису, графіки, скульптури, графічного дизайну та плакату, проектування та художнього оформлення, монументально-декоративного мистецтва, декоративно-ужиткового мистецтва, фотомистецтва, митців театру, кіно та телебачення, мистецтвознавства як на території України так і за її межами, збагачення культури українського народу.
Для досягнення поставленої мети об'єднання ставить перед собою такі завдання:
- Організаційно об'єднати членів об'єднання, створити матеріально-технічну базу для творчої та соціально-культурної діяльності членів об'єднання та його організацій
- У взаємодії з іншими майстрами та їхніми об'єднаннями створювати (відкривати) у встановленому законодавством порядку музеї, профільні мистецькі школи, заочні (стаціонарні) курси, асортиментні та методичні кабінети, майстерні, центри пропаганди мистецтва, влаштовувати аукціони (зокрема - благодійні) та інші заходи для забезпечення фінансової підтримки осередків дитячого мистецтва, молодих митців і їхніх об'єднань.
- Сприяти науково-дослідницькій діяльності організацій, установ, закладів та окремих митців у галузі мистецтва.
- Здійснювати пошук і виявлення однодумців із кола активної частини населення, які мають споріднену з об'єднанням мету діяльності для спільної співпраці задля досягнення цієї мети.
- Організовувати та проводити виставки творів майстрів мистецтва, свята мистецтва, конкурси, науково-методичні творчі конференції, семінари, інші масові публічні заходи, зокрема просвітницькі та інше.
- Сприяти діяльності кіно-, теле- і відеостудій, які займаються виробництвом кінофільмів, відеофільмів і телевізійних програм за тематикою мистецтва і творчої діяльності художників, зокрема членів об'єднання.
- Видавати в установленому порядку періодичні видання (журнали, газети та інші друковані засоби); створювати інтернет-сайти та інтернет-видання.
На виконання поставлених завдань об'єднання здійснює такі заходи: - сприяє професійному та моральному становленню творчої молоді, роботі державних і приватних мистецьких навчальних закладів, діяльності інших громадських організацій художників, навчанню дітей та молоді досвідченими майстрами мистецтва; - сприяє відродженню та розвитку осередків традиційного народного мистецтва народів, які проживають на території України; - встановлює і розвиває зв'язки із зарубіжними громадськими та державними організаціями, установами з питань, що входять до компетенції об'єднання; - визначає і направляє до інших країн своїх представників для проведення спільних культурних заходів (виставок, свят народного мистецтва, ярмарків, аукціонів тощо).
3. ВСТУП ДО ОБ'ЄДНАННЯ.
Членство в об'єднанні є індивідуальним. Членами Громадської організації можуть бути фізичні особи, які досягли 18 років та юридичні особи (громадські об'єднання). Індивідуальними членами об'єднання можуть бути громадяни України, які виконують вимоги Статуту об'єднання та беруть участь у його діяльності. За рішенням Ради об'єднання членами об'єднання можуть бути й інші громадяни інших стан і національностей, а також трудові колективи підприємств, установ, організацій.
Рішення про прийом до членів об'єднання приймає Рада об'єднання, протягом місяця з дня подання громадянином особистої письмової заяви на ім'я Голови об'єднання про бажання стати членом об'єднання.