Створення маски – це складний багатоетапний процес. Істотно прискорює процес роботи з людиною, маску якого необхідно зробити. Зробивши зліпок обличчя, можна протягом 1 дня створити модель голови чи обличчя у гіпсі чи пластиці. Однак мало хто з людей має час і бажання на зняття зліпка. Тому найчастіше майстри студії «ОМІ» створюють модель голови у натуральну величину із пластичних мас. Завдання скульптора за допомогою фотографій вловити емоцію, яку необхідно відобразити на масці, та перенести її на модель. Складність полягає ще й у тому, що майстру доводиться промальовувати всі мімічні зморшки та особливості шкірного покриття.
Коли ліплення закінчено, потрібно отримати форму (негатив) фактури, щоб надалі отримати її точну копію в латексі, силіконі або пластиці. Майстри студії «ОМІ» використовують різні матеріали для виготовлення негативу, але найчастіше це гіпс та силікон.
«Маючи негатив, приступаємо до завершальних процесів - відливання маски, процесу сушіння та покриття акриловим фарбами. Максимальна схожість маски з оригіналом також залежить від роботи художника. Якщо це латексна маска і призначена для носіння живою людиною, то в ній також потрібно зробити прорізи для очей і ніздрів, щоб людина могла в ній дихати», - розповів арт-керівник студії «ОМІ» Богдан Казаченко.
За словами Богдана, початкову модель можна використовувати кілька разів: для цього скульптор може ще не раз переліплювати обличчя та робити негативи.
«Нещодавно майстри студії «ОМІ» виконали замовлення виготовлення масок-шарж відомих людей. Як і в будь-якому шаржі, нашим завданням було дотримати в масці зовнішню схожість і при цьому виділити найбільш характерні риси моделі. Замовник залишився задоволений, отже, ми змогли вловити ту тонку грань, перейшовши яку можна образити людину», - наголосив арт-керівник студії «ОМІ»